Blog

2023-07-24

Czym są maszyny wiążące?

Maszyny wiążące to urządzenia służące do zabezpieczania różnych produktów za pomocą sznurka, taśmy lub folii. Stosowane są w branżach, takich jak przemysł spożywczy, tekturowy, papierniczy, budowlany czy poligraficzny. Maszyny wiążące mogą być ręczne, automatyczne lub półautomatyczne, a ich zadanie jest głównie zwiększenie wytrzymałości i stabilności paczek oraz ułatwienie transportu i magazynowania.
2023-05-30

Jak wykorzystać folię stretch?

Folia stretch to jeden z tych produktów, który często umyka naszej uwadze, ale jego rola w wielu gałęziach przemysłu jest nieoceniona. Znajduje szerokie zastosowanie w logistyce, magazynowaniu, przemyśle spożywczym, budownictwie, a także w gospodarstwach domowych. Zdecydowanie poprawia proces pakowania towarów i przyczynia się do ich bezpiecznego transportu.
2023-03-31

Taśmy PET, a taśmy PP. Porównanie

Taśmy PET oraz taśmy PP wykorzystywane są w zabezpieczaniu paczek oraz ładunków. Każda z nich ma nieco inne właściwości i produkowana jest z innego materiału. Chcesz poznać więcej szczegółów na ich temat? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, gdzie możesz je wykorzystać.
2023-02-02

Czym charakteryzują się taśmy PP?

Taśmy polipropylenowe nazywane są taśmami spinającymi i bandującymi, ponieważ służą głównie do zabezpieczania ładunków. Z pomocą taśm PP stabilizuje się towar na paletach oraz zabezpiecza jednostkowe opakowania, zwłaszcza jeśli konieczne jest mocne zamknięcie pudełek. Taśmy z polipropylenu można łączyć poprzez zgrzewanie oraz spinać spinkami drucianymi i plastikowymi. Taśmy PP występują w wielu kolorach i rozmiarach, a więc można je z łatwością dostosować do rodzaju załadunku, jego gabarytów oraz ciężaru.
2023-01-30

Jakie odpady można przetworzyć w niszczarkach?

Niszczarki do tworzyw sztucznych doskonale sprawdzają się do utylizacji zużytych taśm PET i PP oraz rozdrabniania blach, linek, przewodów i kabli. Dzięki zmniejszeniu objętości odpadów możliwe jest zaoszczędzenie na opłatach śmieciowych. Taśmy trafiające do niszczarki są cięte na kilkucentymetrowe odcinki..
2022-12-12

Taśmy bandujące PET do czego służą?

Taśmy poliestrowe PET

To produkty, które przeznaczone są do spinania ręcznego oraz automatycznego. Umożliwiają one bezpieczne zabezpieczenie towaru podczas transportu. Dzięki taśmie można zapobiec, uszkodzenia przewożonego towaru. Czym się wyróżniają taśmy i co warto na ich temat wiedzieć?
2022-12-12

Akumulatorowe narzędzia ręczne Signode BXT3 jakie ich zastosowanie?

Narzędzia szwajcarskiej firmy Signode BXT3 zapewniają dużą szybkość działania i niezrównaną wydajność w zastosowaniach z taśmami z tworzywa sztucznego PET oraz PP. Dzięki zastosowaniu ergonomicznej konstrukcji  i wiele posiadanych funkcji narzędzia akumulatorowe BXT3.
2022-11-30

Jakie możliwości daje drukarko-etykieciarka?

Drukarko-etykieciarka służy do wydruku etykiet samoprzylepnych i etykiet termokurczliwych, a także etykiet na klej, które stanowią podstawowe źródło informacji o produkcie.
2022-11-28

Do czego służą owijarki ze stołem obrotowym?

Owijarki do palet służą do automatycznego i półautomatycznego owijania towarów folią stretch. Owijarki mogą mieć stół obrotowy lub wirujące ramię, które obraca się wokół palety.