Blog

5 cech profesjonalnego serwisu maszyn przemysłowych 2024-02-22

5 cech profesjonalnego serwisu maszyn przemysłowych

Serwis maszyn przemysłowych to nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy produkcyjnej. Wybór odpowiedniego partnera do współpracy w tym zakresie jest kluczowy dla zapewnienia ciągłości procesów produkcyjnych, a tym samym osiągnięcia sukcesu na rynku.
Jak dopasować odwijacz do taśmy? 2024-01-02

Jak dopasować odwijacz do taśmy?

Od dobrego dopasowania urządzenia zależy nie tylko jakość zamknięcia opakowania, ale także komfort pracy operatora oraz tempo pakowania. W artykule przedstawiamy, jak dopasować odwijacz do taśmy oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.
Czym charakteryzują się taśmy winylowe? 2023-10-27

Czym charakteryzują się taśmy winylowe?

Taśmy winylowe to materiał, który w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność w różnych dziedzinach przemysłu. Są one wykonane z polichlorku winylu (PVC), co sprawia, że charakteryzują się elastycznością, wytrzymałością na rozciąganie oraz odpornością na działanie czynników chemicznych. W artykule przedstawimy cechy charakterystyczne taśm winylowych, ich zastosowanie oraz zalety wynikające z ich stosowania.
Czym są maszyny wiążące? 2023-07-24

Czym są maszyny wiążące?

Maszyny wiążące to urządzenia służące do zabezpieczania różnych produktów za pomocą sznurka, taśmy lub folii. Stosowane są w branżach, takich jak przemysł spożywczy, tekturowy, papierniczy, budowlany czy poligraficzny. Maszyny wiążące mogą być ręczne, automatyczne lub półautomatyczne, a ich zadanie jest głównie zwiększenie wytrzymałości i stabilności paczek oraz ułatwienie transportu i magazynowania.
Jak wykorzystać folię stretch? 2023-05-30

Jak wykorzystać folię stretch?

Folia stretch to jeden z tych produktów, który często umyka naszej uwadze, ale jego rola w wielu gałęziach przemysłu jest nieoceniona. Znajduje szerokie zastosowanie w logistyce, magazynowaniu, przemyśle spożywczym, budownictwie, a także w gospodarstwach domowych. Zdecydowanie poprawia proces pakowania towarów i przyczynia się do ich bezpiecznego transportu.
Taśmy PET, a taśmy PP. Porównanie 2023-03-31

Taśmy PET, a taśmy PP. Porównanie

Taśmy PET oraz taśmy PP wykorzystywane są w zabezpieczaniu paczek oraz ładunków. Każda z nich ma nieco inne właściwości i produkowana jest z innego materiału. Chcesz poznać więcej szczegółów na ich temat? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, gdzie możesz je wykorzystać.
Czym charakteryzują się taśmy PP? 2023-02-02

Czym charakteryzują się taśmy PP?

Taśmy polipropylenowe nazywane są taśmami spinającymi i bandującymi, ponieważ służą głównie do zabezpieczania ładunków. Z pomocą taśm PP stabilizuje się towar na paletach oraz zabezpiecza jednostkowe opakowania, zwłaszcza jeśli konieczne jest mocne zamknięcie pudełek. Taśmy z polipropylenu można łączyć poprzez zgrzewanie oraz spinać spinkami drucianymi i plastikowymi. Taśmy PP występują w wielu kolorach i rozmiarach, a więc można je z łatwością dostosować do rodzaju załadunku, jego gabarytów oraz ciężaru.
Jakie odpady można przetworzyć w niszczarkach? 2023-01-30

Jakie odpady można przetworzyć w niszczarkach?

Niszczarki do tworzyw sztucznych doskonale sprawdzają się do utylizacji zużytych taśm PET i PP oraz rozdrabniania blach, linek, przewodów i kabli. Dzięki zmniejszeniu objętości odpadów możliwe jest zaoszczędzenie na opłatach śmieciowych. Taśmy trafiające do niszczarki są cięte na kilkucentymetrowe odcinki..
Taśmy bandujące PET do czego służą? 2022-12-12

Taśmy bandujące PET do czego służą?

Taśmy poliestrowe PET

To produkty, które przeznaczone są do spinania ręcznego oraz automatycznego. Umożliwiają one bezpieczne zabezpieczenie towaru podczas transportu. Dzięki taśmie można zapobiec, uszkodzenia przewożonego towaru. Czym się wyróżniają taśmy i co warto na ich temat wiedzieć?