Blog

Czym charakteryzują się urządzenia ręczne BXT? 2024-06-18

Czym charakteryzują się urządzenia ręczne BXT?

Urządzenia ręczne BXT3-16, BXT3-16 oraz BXT3-19  to przenośne narzędzia pakujące do łącznia bezspoinowego taśmami PP/PET, które coraz częściej wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu, takich jak: przemysł meblowy, logistyka, przemysł spożywczy czy metalowy.
pakowanie towarów 2024-04-17

Jak zoptymalizować koszty pakowania towarów?

Koszty pakowania towarów stanowią istotną część wydatków przedsiębiorstw. Optymalizacja tych kosztów może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności firmy i oszczędności finansowych. W tym artykule dowiesz się, jak zoptymalizować koszty pakowania towarów, jakie technologie mogą Ci w tym pomóc oraz jaką rolę odgrywa firma Maspack w tej dziedzinie.
5 cech profesjonalnego serwisu maszyn przemysłowych 2024-02-22

5 cech profesjonalnego serwisu maszyn przemysłowych

Serwis maszyn przemysłowych to nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy produkcyjnej. Wybór odpowiedniego partnera do współpracy w tym zakresie jest kluczowy dla zapewnienia ciągłości procesów produkcyjnych, a tym samym osiągnięcia sukcesu na rynku.
Jak dopasować odwijacz do taśmy? 2024-01-02

Jak dopasować odwijacz do taśmy?

Od dobrego dopasowania urządzenia zależy nie tylko jakość zamknięcia opakowania, ale także komfort pracy operatora oraz tempo pakowania. W artykule przedstawiamy, jak dopasować odwijacz do taśmy oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.
Czym charakteryzują się taśmy winylowe? 2023-10-27

Czym charakteryzują się taśmy winylowe?

Taśmy winylowe to materiał, który w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność w różnych dziedzinach przemysłu. Są one wykonane z polichlorku winylu (PVC), co sprawia, że charakteryzują się elastycznością, wytrzymałością na rozciąganie oraz odpornością na działanie czynników chemicznych. W artykule przedstawimy cechy charakterystyczne taśm winylowych, ich zastosowanie oraz zalety wynikające z ich stosowania.
Czym są maszyny wiążące? 2023-07-24

Czym są maszyny wiążące?

Maszyny wiążące to urządzenia służące do zabezpieczania różnych produktów za pomocą sznurka, taśmy lub folii. Stosowane są w branżach, takich jak przemysł spożywczy, tekturowy, papierniczy, budowlany czy poligraficzny. Maszyny wiążące mogą być ręczne, automatyczne lub półautomatyczne, a ich zadanie jest głównie zwiększenie wytrzymałości i stabilności paczek oraz ułatwienie transportu i magazynowania.
Jak wykorzystać folię stretch? 2023-05-30

Jak wykorzystać folię stretch?

Folia stretch to jeden z tych produktów, który często umyka naszej uwadze, ale jego rola w wielu gałęziach przemysłu jest nieoceniona. Znajduje szerokie zastosowanie w logistyce, magazynowaniu, przemyśle spożywczym, budownictwie, a także w gospodarstwach domowych. Zdecydowanie poprawia proces pakowania towarów i przyczynia się do ich bezpiecznego transportu.
Taśmy PET, a taśmy PP. Porównanie 2023-03-31

Taśmy PET, a taśmy PP. Porównanie

Taśmy PET oraz taśmy PP wykorzystywane są w zabezpieczaniu paczek oraz ładunków. Każda z nich ma nieco inne właściwości i produkowana jest z innego materiału. Chcesz poznać więcej szczegółów na ich temat? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, gdzie możesz je wykorzystać.
Czym charakteryzują się taśmy PP? 2023-02-02

Czym charakteryzują się taśmy PP?

Taśmy polipropylenowe nazywane są taśmami spinającymi i bandującymi, ponieważ służą głównie do zabezpieczania ładunków. Z pomocą taśm PP stabilizuje się towar na paletach oraz zabezpiecza jednostkowe opakowania, zwłaszcza jeśli konieczne jest mocne zamknięcie pudełek. Taśmy z polipropylenu można łączyć poprzez zgrzewanie oraz spinać spinkami drucianymi i plastikowymi. Taśmy PP występują w wielu kolorach i rozmiarach, a więc można je z łatwością dostosować do rodzaju załadunku, jego gabarytów oraz ciężaru.