Do czego służą owijarki ze stołem obrotowym?

Do czego służą owijarki ze stołem obrotowym? - 31_1.jpg

Owijarki do palet służą do automatycznego i półautomatycznego owijania towarów folią stretch. Owijarki mogą mieć stół obrotowy lub wirujące ramię, które obraca się wokół palety. Owijarki ze stołem obrotowym wyposażone są w ruchomą platformę i wbudowany panel sterowania, dzięki czemu proces nakładania folii przebiega szybko i sprawnie. Dostępne są modele pracujące w sposób w pełni zautomatyzowany, czyli niewymagający obsługi ze strony operatora. Dzięki systemowi cięcia i zgrzewania oraz pracy napinacza możliwe jest mniejsze zużycie folii, co pozostaje nie bez znaczenia dla kosztów pakowania.

Bezobsługowe owijarki mogą pracować 24 godziny na dobę, dlatego jest to idealne rozwiązanie do centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych. Pakowanie towaru przebiega szybko i wydajnie. Nowoczesne owijarki do palet podają folię w precyzyjnej ilości dopasowanej do siły ścisku opakowania, jego wielkości i kształtu z uwzględnieniem zaprogramowanej szybkości pakowania. Nad całym procesem czuwa zaawansowana automatyka, dzięki której folia nie pęka, nie skręca się i nie zgniata.

Zalety owijarek do palet

Dzięki automatyzacji prace na magazynie lub hali produkcyjnej przebiegają szybciej, a ryzyko błędów ludzkich zostaje zmarginalizowane, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa towaru i ewentualnych strat finansowych związanych z niewłaściwym zabezpieczeniem ładunków. Owijarki pakują towar w sposób niezwykle precyzyjny i mają wiele dodatkowych funkcjonalności wpływających na wydajność prac. W niektórych modelach dostępna jest opcja ważenia i liczenia palet oraz możliwość dopasowania szybkości pakowania. Dzięki systemowi prestretch wykonywany jest wstępny naciąg folii nawet do 400%, co wiąże się z mniejszym zużyciem materiału i obniżeniem kosztów.