Jakie odpady można przetworzyć w niszczarkach?

Jakie odpady można przetworzyć w niszczarkach? - 51_1.jpg

Niszczarki do tworzyw sztucznych doskonale sprawdzają się do utylizacji zużytych taśm PET i PP oraz rozdrabniania blach, linek, przewodów i kabli. Dzięki zmniejszeniu objętości odpadów możliwe jest zaoszczędzenie na opłatach śmieciowych. Taśmy trafiające do niszczarki są cięte na kilkucentymetrowe odcinki, co pozwala zmniejszyć przestrzeń potrzebną do przechowywania odpadów oraz lepiej zorganizować stanowiska pracy związane z pakowaniem i rozpakowywaniem przesyłek. Niszczarki doskonale radzą sobie nawet z twardymi materiałami, które drobią ostre piły taśmowe i wbudowane rozdrabniacze. Niszczarka do tworzyw sztucznych rozkruszy także spinki, plomby, zaciskacze i inne elementy spinające.

Zalety niszczarek do taśm PET

Niszczarki do taśm spinających są łatwe w obsłudze i nie zajmują wiele miejsca. Proces rozdrabniania odbywa się w sposób automatyczny, po zainicjowaniu cięcia przez operatora i umieszczeniu materiału w otworze wlotowym. Obracające się noże skutecznie rozdrobnią także taśmy ze spinkami, a więc nie mas konieczności oczyszczania taśm przed włożeniem do niszczarki.

Dzięki niszczarkom to taśm PET możliwe jest zmniejszenie kosztów związanych z przechowywaniem, transportowaniem i utylizacją odpadów. Rozdrobnione taśmy zajmują mniej cennego miejsca na magazynie, co wpływa na szybkość i wydajność procesów logistycznych

Ekonomiczne i ekologiczne niszczarki do tworzyw sztucznych

Nowoczesne rozdrabniacze to energooszczędne i tanie w eksploatacji urządzenia. Dzięki niszczarkom możliwe jest zmniejszenie objętości odpadów, a więc koszty transportu i wywozu śmieci stają się niższe. Rozdrobnione tworzywa sztuczne nie zajmują sporej ilości miejsca także na składowiskach śmieci, gdzie zostają przetworzone i przekazane do ponownego użytku.