Taśmy bandujące PET do czego służą?

Taśmy bandujące PET do czego służą? - 29_1.jpg Taśmy bandujące PET

Taśmy poliestrowe PET to produkty, które przeznaczone są do spinania ręcznego oraz automatycznego. Umożliwiają one bezpieczne zabezpieczenie towaru podczas transportu. Dzięki taśmie można zapobiec, uszkodzenia przewożonego towaru. Czym się wyróżniają taśmy i co warto na ich temat wiedzieć?

Taśmy bandujące - co można o nich powiedzieć?

Taśmy PET spinające są wytrzymałe na duże obciążenia oraz warunki atmosferyczne takie jak wysokie i niskie temperatury powietrza. Bardzo dobrze sprawdzają się podczas zabezpieczenia ładunku. Są wykorzystywane w logistyce, nie rdzewieją, ani nie gniją. Taśmy spinające coraz częściej zastępują tradycyjne taśmy stalowe wykorzystywane do bandowania palet, ponieważ są bezpieczniejsze, nie posiadają ostrych krawędzi oraz są w dużo niższej cenie, a dodatkowo mają bardzo podobne właściwości mechaniczne odporne na wytrzymałość. Taśma PET jest produkowana z płatka  poliestrowego (politereftalan etylenu) PET.  Zalety tego produktu sprawiają, że staje się on jednym z najlepszych tworzyw używanych do zabezpieczania wielkogabarytowych i małych palet z towarem.

Zalety taśm bandujących PET

Jedną z zalet tego produktu jest duża wytrzymałość na zrywanie, elastyczność i możliwość ponownego przetworzenia. Umożliwia ustabilizować ładunek nie tylko niestabilny, ale i  bardzo dużych wymiarów. Podczas transportu  taśmy spinające PET zamortyzują nieco oddziaływanie nacisku siły zewnętrznej  i pozwoli to utrzymać ładunek w jednym miejscu, ponieważ taśmy posiadają wydłużenie i tzw. „pamięć”.
Również, gdy ładunek zmieni nieco swoją objętość, np. mokre drewno wyschnie i zmniejszy objętość, wówczas taśma dzięki swojej elastyczności nie odkształci się, przylegając, zapewni pełną ochronę towaru. Dzięki temu, że zostały one wyprodukowane z tworzywa sztucznego, taśmy są odporne na działanie związków różnych środków chemicznych.

Taśmy PET bezpieczne dla użytkowania.
Produkt jest bezpieczny do użytku przez operatora, nie posiada ostrych krawędzi oraz spełnia odpowiednie wymogi BHP.
Taśmy bandujące PET z tworzywa bardzo dobrze sprawdzają się w przemyśle produkcyjnym czy logistycznym, głównie służą do zabezpieczania towarów transportowanych na paletach. Stanowią świetną i bezpieczną  konkurencję dla taśm stalowych.