Taśmy PET, a taśmy PP. Porównanie

Taśmy PET, a taśmy PP. Porównanie - 76_1.jpg

Taśmy PET oraz taśmy PP wykorzystywane są w zabezpieczaniu paczek oraz ładunków. Każda z nich ma nieco inne właściwości i produkowana jest z innego materiału. Chcesz poznać więcej szczegółów na ich temat? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, gdzie możesz je wykorzystać.

Z czego są wykonane taśmy PET i gdzie się je stosuje?

Taśmy PET wykonane są z poliestru i świetnie nadają się do zabezpieczania ładunków w trakcie transportu. Ich cechą charakterystyczną jest większe wydłużenie niż w taśmach PP, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w spinaniu drewnianych ładunków. Jest to bardzo istotne, gdyż z czasem drewno traci objętość z powodu wysychania, a taśmy PET stabilizują taki pakunek poprzez oddanie naprężenia, dzięki czemu nie występuje żadna różnica w napięciu taśm. Sprawdzają się one również w opasywaniu ciężkich elementów niepaletowanych. Ich cechy to elastyczność, wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Dlatego stosowane są również w spinaniu galanterii budowlanej. Bardzo dobrze stabilizują transportowane ładunki i nie ulegają odklejaniu.

Czym wyróżniają się taśmy PP i gdzie są wykorzystywane?

Taśmy PP wykonane są z polipropylenu i stosowane są w zabezpieczaniu ładunków paletowych, towarach transportowanych w kartonach, a także do spinania drewnianych, plastikowych i metalowych produktów. Można je wykorzystywać zarówno w pakowaniu ręcznym jak i maszynowym. Mają bardzo wysoką wytrzymałość, a przy tym są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz czynników chemicznych i soli. Jednocześnie są one bardzo wydajne i łatwe w użytkowaniu, a przy tym nie generują wysokich kosztów. Podsumowując – zarówno taśmy PET jak i PP świetnie sprawdzają się w zabezpieczaniu różnego rodzaju towarów i mają szeroki wachlarz zalet.