Jaką wybrać taśmę do spinania towaru?


Rodzaje taśm do spinania towaru przed wysyłką

Taśmy PET poliestrowe Taśmy PET poliestrowe

taśmy produkowane są z surowca jakim jest płatek pochodzący z recyklingu butelki PET. Taśmy charakteryzują się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi na zrywanie. Mają zastosowanie do pakowania ciężkich oraz lekkich wyrobów w branżach papierniczych, tekstylnych, spożywczych, metalowych, tworzyw sztucznych, budowlanych, ceramicznych itp. Taśmy są spinane zazwyczaj wiązarkami automatycznymi, ręcznymi urządzeniami akumulatorowymi, napinaczami z zastosowaniem zapinek drucianych lub metalowych
  • Taśmy PP polipropylenowe

  • .

  • taśmy produkowany są z oryginalnego granulatu lub regranulatu. Stosowane są zazwyczaj do lżejszych ładunków w branżach papierniczych, tekturowych, spożywczych itp. Taśmy są spinane zazwyczaj wiązarkami automatycznymi, ręcznymi urządzeniami akumulatorowymi, napinaczami z zastosowaniem zapinek drucianych, plastikowych lub metalowych.

  • .
taśma
taśma 1 Taśmy poliestrowe WG

Taśma zwana „HotMelt w tej wersji poliestrowe nici łączone są ze sobą za pomocą kleju termotopliwego. Taśma poliestrowa zapewnia podobne własności wytrzymałości na zrywanie jak stalowa. Taśma o strukturze nici jest również podobna do taśmy stalowej pod względem wydłużenia, ale ma jeszcze więcej zalet: jest znacznie tańsza i nie rdzewieje. Oprócz tego, że przy klejonej taśmie poliestrowej zarówno taśma oraz napinacze są znacznie tańsze niż przy taśmie stalowej i taśma, ma to również wyjątkową zaletę, że w każdej chwili można ją ponownie napiąć. Średnica rdzenia wynosi 76mm.

Taśmy do belownic

T
aśma tekstylna przeznaczona specjalnie do belownic do papieru, kartonów itp. to taśma o strukturze nici, która jest nawinięta na specjalny rdzeń o średnicy 60mm i ma mniejszą długość, co gwarantuje bezproblemową pracę w belownicach.
taśma tekstylna
Taśmy tkane Taśmy tkane

Taśmy tkane wykonane są z tkanych nici poliestrowych. Ta taśma tekstylna osiąga również podobne wartości wytrzymałości na rozciąganie i wydłużenia jak inne taśmy. Ze względu na swoją krzyżowo tkaną strukturę nie jest łatwo przecinany przez opakowania o ostrych krawędziach. Optymalną wytrzymałość systemu osiąga się tylko przy użyciu zacisków fosforanowanych. Średnica rdzenia wynosi 76mm.
Taśmy stalowe

stosowane są do pakowanie ciężkich towarów. Stosowane są w szczególności do towarów o ostrych krawędziach, ciężkich lub gorących. Taśmy stalowe są od dawna stosowane do zabezpieczania towarów na paletach. Są nadal używany w wielu firmach. Taśmy stalowe są dostępne w wielu wersjach pod względem wymiarów, gatunku, owijania i ochrony przed korozją. Im szerszy i grubszy pasek, tym wyższa odporność na zrywanie. Taśmy z zwykłej stali mają zaokrąglone krawędzie, ale mają najmniejszą ochronę przed rdzą. Stosowane są w zakładach obróbki drewna oraz do materiałów budowlanych. Niebieska taśma poddawana jest obróbce cieplnej – w ten sposób powstaje łatwo rozpoznawalna, mieniąca się na niebiesko warstwa tlenku, która zapewnia lepszą ochronę przed korozją. Dostępne są następujące gatunki „czarny lakier” i „ocynk”.